Car Hire

Bocian Safaris Car Hire jest członkiem stowarzyszenia CARAN, które jest organizacją non-profit zrzeszającą wypożyczalnie na terenie Namibii. Celem tego stowarzyszenia jest ochrona turystów oraz rynku najmu samochodów poprzez zapewnienie odpowiedniego poziomu usług, jakości sprzętu i pojazdów.

Jesteśmy dumni z faktu, iż wszystkie nasze pojazdy kwalifikują się do najwyższego poziomu – Gold. Wszystkie nasze samochody nie są starsze niż trzy i pół roku, marki Toyota Hilux 3.0 D4 D, Double Cab. Podniesione zawieszenie oraz zwiększony rozmiar opon usprawni Waszą jazdę po namibijskich szutrach prowadzących do wyjątkowych miejsc. W razie gdy plan Waszej wyprawy wymaga konieczności zjazdu z utartych szlaków, to możecie to uczynić bez żadnych obaw.

Nasze samochody są przystosowane na takie ewentualności. W podstawowym wyposażeniu są: lodówka elektryczna, GPS z mapami i dodatkowe kolo zapasowe.

Pliki do pobrania

Jak działa ubezpieczenie

Wynajem samochodu w Namibii jest bardzo ważną częścią, o ile nie najważniejszą częścią przygotowań wyprawy typu Self Drive. Istnieje kilkadziesiąt wypożyczalni różniących się poziomem usług oraz serwisem. Wypożyczalnie zarejestrowane w stowarzyszeniu CARAN oraz w Namibian Tourism Board gwarantują spełnienie usług na wysokim poziomie. Wynajem samochodu odbywa sie według warunków narzuconych przez wypożyczalnię. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że turyści są skazani na warunki wypożyczalni. Jednak proszę nie odbierać tego jako zło, ponieważ po wielu latach doświadczeń w trosce o mienie własne jak i przede wszystkim, o bezpieczeństwo turystów towarzystwa ubezpieczeniowe wymusiły na nas określone warunki, które poniżej przedstawiamy. Dzięki temu będziecie mogli samodzielnie pokonywać trasę bez konieczności towarzystwa lokalnego kierowcy.

Pierwszą rzeczą, o której należy pamięta to fakt, że w Namibii, Botswanie czy RPA system ubezpieczeń samochodów działa zupełnie inaczej niż w Europie. W krajach południowoafrykańskich nie ma obowiązku posiadania ubezpieczenia OC. W razie wypadku spowodowanego przez kierowcę prowadzącego samochód bez ubezpieczenia OC nie jesteśmy w stanie uzyskać odszkodowanie za wyrządzone szkody. Najwyższe ubezpieczenie jakie można uzyskać w Namibii to 90% wartości samochodu. Pozostałe 10% płaci właściciel/kierowca czy klient. Dla przykładu, gdy samochód ulegnie całkowitemu zniszczeniu podczas nieszczęśliwego wypadku, czyli nie z naszej winy, to ubezpieczalnia pokrywa 90% wartości samochodu, a my musimy pokrypozostałą kwotę. Czyli niezależnie od rodzaju wypadku nigdy nie odzyskamy całości.

Jak zauważycie w cennikach wszystkich ubezpieczalni jest pojęcie Reduced Excess – co oznacza zmniejszenie udziału własnego, Istnieją towarzystwa, w których możemy zredukować to do zera, czyli ZERO EXCESS. Wówczas stawka dziennego wynajmu wzrasta, a właściciel wypożyczalni bierze ryzyko na siebie, a w przypadku, jak wspomniany powyżej, towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje stratę w wysokości 90%. Pozostałe 10% zapłaci właściciel wypożyczalni.

Kiedy klient jednak zdecyduje sie na wynajem auta bez tzw. redukcji udziału własnego, bowiem stawka dzienna jest atrakcyjniejsza, to wówczas blokowana jest należność na karcie kredytowej. W przypadku maksymalnego udziału własnego 10% wartości samochodu może to być kwota 40 000NAD lub 50 000NAD, która może być zabrana na poczet naprawy samochodu.

Warto zwrócić uwagę w cennikach wypożyczalni na podawane tam stawki dzienne za wynajem samochodu oraz osobną stawkę za zmniejszenie udziału własnego. W naszej ofercie podajemy stawki wynajmu samochodu w wersjach ZERO EXCESS oraz z udziałem własnym dla depozytów o wartości: 50 000NAD, 25 000NAD i 5 000NAD. Zalecamy wynajmowanie samochodu z tzw. ZERO EXCESS, co jednak nie zwalnia nas od całkowitej odpowiedzialności za straty, czy zniszczenia spowodowane zaniedbaniem kierowcy.

Za zaniedbanie uważa się następujące przewinienia:
- jazdę pod wpływem alkoholu;
- jazdę z nadmierną prędkością;
- jazdę na czerwonym świetle;
- przejazd przez rzeki i jeziora kiedy poziom wody jest wyższy od koła;
- spalenie sprzęgła;
- zniszczenia spowodowane paleniem papierosów;
- zniszczenia spowodowane wchodzeniem na samochód (maska, dach).